Žieminis manikiūras: rankų ir nagų odelių priežiūros taisyklės

Žieminis manikiūras: rankų ir nagų odelių priežiūros taisyklės

Temperatūros svyravimai, vėjas, sniegas ir nepakankama priežiūra gali tapti tikra nelaime jūsų rankoms žiemą. Kad rankos džiugintų savo švelnumu net žiemą, iš anksto sudarykite jų priežiūros planą ir pasirinkite tinkamas priemones. Mes jums pasakysime, kokių priemonių reikia imtis, norint išsaugoti rankų grožį ir sveikatą, net nepaisant agresyvaus oro ir aplinkos poveikio.
Rankų oda žiemą patiria nuolatinį stresą - žema temperatūra, sausas oras, šaltas vėjas ir sniegas. Visa tai lemia:
Padidėjęs odos sausumas
Paraudimas
Įtrūkimai
Šiurkšti oda
Lupimasis
Siekdamos išlaikyti šilumą, poros ir kraujagyslės susiaurėja ir paviršinis odos sluoksnis negauna tinkamos mitybos. Laikui bėgant, poveikis stiprėja, o rankų būklė labai pablogėja. Be papildomos priežiūros, atsiranda įtrūkimų ir pabėrimų, kurie gilėjant gali sukelti skausmą. Kaip tinkamai prižiūrėti rankas žiemą, kad išvengtumėte šių problemų? Tai paprasta - reikia duoti rankų odai, ko jai trūksta - apsaugos, mitybos ir drėkinimo.
Apsauga
Pagrindinė rankų apsauga žiemą - mūvėti pirštines lauke. Žiemą rinkitės šiltas vilnones, kailines ar specialiom medžiagom pašiltintas pirštines. Jei jūsų pirštai ir su jomis yra labai šalti, geriau pasirinkti kumštines pirštines. Neatsisakykite tokios paprastos ir veiksmingos apsaugos, net jei planuojate lauke būti ne ilgiau kaip 15 minučių. Jei namų ruošoje vis dar dirbate be specialių guminių pirštinių, naudokite tik šiltą vandenį, jokiu būdu ne šaltą ir ne karštą. Šaltas vanduo sukels įtrūkimus ir paraudimus dėl susiaurėjusių kraujagyslių ir porų, o karštas vanduo ištirpina apsauginį lipidų sluoksnį, paliekantį rankų odą sausą su padidėjusiu jautrumu.
Drėkinimas
Šis etapas yra labai svarbus ištisus metus, bet žiemą ypač, neapleiskite jo. Kosmetologai žiemą rekomenduoja keisti lengvus kremus ir losjonus į riebesnius su drėkinimo ir mitybos elementais vienoje formulėje. Naudokite šiuos kremus ne tik po apsilankymo lauke, bet po kiekvieno rankų plovimo ir apskritai kontakto su vandeniu. Žiemą oda taip pat yra papildomai veikiama šildytuvų išsausinto oro. Todėl reguliarus rankų odos drėkinimas turėtų tvirtai įeiti jūsų įpročių sąrašą tiek namuose, tiek ir darbe.
Mityba
Verta paminėti ne tik išorinę rankų odos mitybą, bet ir apie jūsų mitybą. Žiemą ji turi poveikį ne tik jūsų sveikatai, bet ir jūsų odos būklei. Turi būti subalansuotas baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mineralai kiekis. Vitaminai turi ypatingą poveikį odos būklei. A, E, B grupės, vitaminas D ir omega 3 ir 6 riebalų rūgštys. Į savo racioną įtraukite daugiau daržovių, vaisių, riešutų, riebaus maisto, žuvų, alyvuogių ir sėmenų aliejaus. Gerkite pakankamai vandens. Norėdami išoriškai maitinti rankų odą, pasirinkite riebų žiemos kremą. Naudokite jį bent 3 kartus per dieną. Jei odos būklė pablogėja galite ir dažniau. Plius papildoma priežiūra su kaukėmis, apvyniojimais, šilto aliejaus ar parafino procedūromis.
Odelių priežiūra žiemą
Kaip ir rankų odą taip ir nagų odeles reikia lygiai taip pat kruopščiai prižiūrėti. Oda čia plona, linkusi į sausumą ir pleiskanojimą. Šaltis, drėgmė ir temperatūros pokyčiai ją paveikia pirmiausią. Tepkite odelių aliejų su vitaminu E, arbatmedžiu ar ramunėlėmis du tris kartus per dieną. Kai odelių aliejaus nėra po ranka, piršto galiuku paimkite mažus maitinamojo kremo kiekius ir tepkite aplink nagus palei odelių liniją, palikite porą minučių ir tada įtrinkite.

Atsakyti

* Vardas:
* El. pašto adresas neskelbiama
   Interneto svetainė: (Svetainės URL suhttp://)
* Komentaras:
Įveskite kodą