Ar saugi parafino terapijos procedūra grožio salone?

Ar saugi parafino terapijos procedūra grožio salone?

Vis daugiau dėmesio skiriant higienos priežiūrai ir ligų plitimui teikiant grožio salonų paslaugas, natūralu, kad klientai gali atsisakyti dėti rankas ar kojas ten, kur tą jau darė kitas klientas pvz.: parafino vonelė. Šį kartą mokslas yra grožio salonų pusėje. Sunku užteršti ištirpintą parafiną, net jei, kaip Oregono valstijos universiteto mokslininkai, kurie atlikinėjo tyrimus, bandote tai padaryti tyčia.

Panardinus ranką ar pėdą į parafino vonelę, parafinas aplink odą akimirksniu sutirštėja ir negyva oda ar patogenai (ligą sukeliantys organizmai) yra akimirksniu įkapsuliuojami. Antroji priežastis, dėl kurios tinkamai naudojamas parafinas kelia itin mažą užteršimo riziką, yra ta, kad jame nėra vandens, o tai būtina bakterijoms, grybeliams ir virusams plisti. Parafinas yra naftos darinys ir kaip žinome, aliejus ir vanduo nesimaišo. Parafinas plūduriuoja, todėl viskas, kas yra vandens pagrindu, su juo nesusimaišys, jis nugrims į dugną. Štai kodėl likučiai, tokie kaip nešvarumai ir plaukai, bus randami tik vonelės apačioje. Betkokiu atveju parafinas turėtų būti keičiamas reguliariai arba tada, kai plika akimi galime pastebėti vonelėje esančius nešvarumus.

1996 m. Oregono valstijos universiteto mokslininkai ištyrė, ar parafino vonelės gali būti užterštos patogeniniais organizmais. Tyrėjai apžvelgė kai kurias bakterijas (Pseudumonas aeruginos ir Staphylococcus aureus) ir kai kuriuos grybus (Trichophyton rubrum ir Epidermophyton floccusum), kurie būdingi odai, kad pamatytų, kaip jos laikosi parafino terpėje. Jie taip pat paėmė parafino vaško mėginius iš 22 salonų Vakarų Oregone ir ištyrė juos dėl bakterijų ir grybelių užteršimo. Jų laboratoriniai tyčia užteršto parafino tyrimai patvirtino, kad bakterijos ir grybeliai ilgai neišgyvena parafino vaške. Todėl mokslininkai padarė išvadą, kad parafino procedūros yra saugios jei:

Laikomasi higienos reikalavimų
Baigus procedūrą vaškas nėra nuimamas nuo kliento odos ir dedamas atgal i parafino vonelę. To daryti jokiu būdu negalima
Vaškas parafino vonelėje neturėtų būti naudojamas per ilgai nepakeičiant jo nauju
Rankos ir kojos yra tinkamai dezinfekuotos prieš procedūra
Neaptarnaujami klientai turintys įpjovimų, opų ar kitų akivaizdžių odos pažeidimų

Realaus pasaulio patirtis taip pat patvirtina parafino saugumą. Jis JAV ne tik buvo naudojamas salonuose nuo devintojo dešimtmečio vidurio, siekiant suminkštinti ir drėkinti odą, bet ir buvo pritaikytas medicinoje nuo Pirmojo pasaulinio karo, kai buvo naudojamas ortopedinėms traumoms gydyti. Gydytojai, fizioterapeutai ir reabilitacijos specialistai jį naudojo dešimtmečius, norėdami gydyti įvairias ligas, įskaitant artritą, sausgyslių uždegimą, raumenų sustingimą ir sąnarių skausmą.

Atsakyti

* Vardas:
* El. pašto adresas neskelbiama
   Interneto svetainė: (Svetainės URL suhttp://)
* Komentaras:
Įveskite kodą